Zahájení 4. ročníku Okresní dětské ligy se blíží

13. června, 2021

V neděli 27. června odstartuje první závod letošního ročníku ODL. Začínat se bude v Olšanech u Prostějova, které tak čeká premiéra v pořádání závodu zařazeného do ODL Prostějovska. Pokud nám to situace umožní, tak letos se uvidíme na celkem 10 závodech, termíny jsou vypsané v kalendáři. V sekci pravidla jsou změněny některé věci platné pro letošní rok.

Úprava proběhla hlavně u věku závodníků

  • Mladší žáci dle pravidel Hry Plamen (ročník 2010 a mladší) s výjimkou jednoho závodníka, který k datu 1. září nedovrší věku 12 let (tento jeden závodník může absolvovat celý ročník soutěže).
  • Starší žáci dle pravidel Hry Plamen (ročník 2006 a mladší) s výjimkou jednoho závodníka, který k datu 1. září nedovrší věku 16 let (tento jeden závodník může absolvovat celý ročník soutěže).
  • Dorost dle pravidel Hry Plamen (ročník 2003 a mladší) s výjimkou jednoho závodníka, který k datu 1. září nedovrší věku 19 let (tento jeden závodník může absolvovat celý ročník soutěže).

U kategorie mladších a starších jsou povinné dresy s dlouhými rukávy, dorostenci můžou mít i rukávy krátké.

Aby mohl být celý ročník ODL vyhodnocen, musí se uskutečnit, alespoň 5 závodů a pro získání medailí pro Vaše družstvo je nutné se zúčastnit alespoň poloviny uskutečněných závodů.

I pro rok 2021 je možné si na DVĚ soutěže vypůjčit dva závodníky.