Okresní dětská liga v požárním sportu dorazila do své poloviny

5. července, 2018

Lešany, Ptení, Soběsuky, Kobeřice a Vícov. To jsou místa, kde již proběhly závody zařazené do okresní dětské ligy v požárním sportu. Pět soutěží za námi, stejný počet před námi a to znamená, že jsme přesně v polovině. Pojďme se podívat, jak si tato novinka letošní sezóny stojí. V současné chvíli máme ve výsledkové listině 13 družstev mladších žáků a 16 družstev žáků starších. Průběžné celkové pořadí se každým kolem mění a bodové odstupy mezi jednotlivými týmy jsou vážně minimální. Soutěživost mezi týmy je opravdu viditelná, protože každý jeden bod je důležitý. Na každém závodě jsme tak svědky dramatických soubojů a skvělých sportovních výsledků.

A jaká je tedy top trojka v každé kategorii? U mladších žáků je na prvním místě družstvo Krasice B s bodovým ziskem 53 bodů následováno týmy Soběsuky A a Krasice A se 47 body. U žáků starších jsou na prvním místě Krasice s celkovým počtem 44 bodů, v těsném závěsu za nimi je se 43 body družstvo Lešany A a o další dva bodíky zpět hasiči z Vícova. Výkony jsou opravdu vyrovnané a v druhé polovině dětské ligy se tak máme na co těšit. Veškeré výsledky z jednotlivých závodů a průběžné pořadí najdete v rubrice Výsledky.

Dětská liga má teď chvíli pauzu a znovu se vrátí 19. srpna závodem v Pěnčíně. Následovat budou soutěže v Laškově, Krasicích, Bílovicích a Bousíně. Pár týdnů po posledním závodě proběhne slavnostní vyhlášení, kde budou pro vítězné týmy v každé kategorii připraveny putovní poháry, pro top trojice poháry a medaile a nějaké ty ceny neminou ani další družstva. Naším přáním je uspořádat takové zakončení, které si užijí děti, jejich trenéři i rodiče. Doufejme, že se tedy vše vydaří a požárnímu sportu třikrát zdar.