Okresní dětská liga již zná své vítěze

27. září, 2018

Prázdniny jsou za námi a s nimi také pomalu končí i letošní sezóna požárního sportu. Mladé hasiče přeci jen ještě nějaká ta soutěž čeká, ale premiérový ročník Okresní dětské ligy již poznal své vítěze. V průběhu čtyř měsíců a celkem 10 závodů družstva dobrovolných hasičů z celého prostějovského okresu zápolila o co nejlepší umístění v této nově vzniklé soutěži. A bojovalo jich opravdu hodně a velmi statečně. Alespoň jednoho závodu se zúčastnilo dohromady 29 družstev žáků (13 mladších a 16 starších).

A jak vlastně celá liga dopadla? Až do posledního kola to bylo nesmírně vyrovnané a dramatické a o celkové prvenství v obou kategoriích mohlo bojovat hned několik týmů. U mladších žáků se z vítězství raduje družstvo Krasice B, na stříbrném stupínku o 5 bodů zpátky Soběsuky A a o dalších 5 bodů za nimi, na bronzové příčce, Krasice A. V kategorii starších první místo obsadil tým z Krasic, o tři body méně získalo družstvo Bousín A, které druhé místo obhájilo o jeden bod před týmem Lešany A. Jak je vidět z konečných výsledků, celá liga byla opravdu napínavá a rozhodoval každý bod. Na celkové pořadí se můžete podívat na stránkách v sekci Výsledky.

Letošní ročník je tedy u konce a nám nezbývá nic jiného než pogratulovat vítězům, ale i těm poraženým, protože na každém závodě jsme byli svědky skvělých sportovních výkonů a velkých dramat a všichni předvedli, že požární sport je prostě baví a dělat ho opravdu umí.

Teď už zbývá jen poslední část a to závěrečné vyhlášení, kde se předají poháry, medaile a další ceny. Akce se uskuteční v neděli 21. října od 14:00 v Žarovicích. Závěrem chci za celou radu ODL poděkovat všem, kteří pořádali závody a podíleli se na organizaci ligových záležitostí jakýmkoliv způsobem. Největší díky ale patří těm, kdo se soutěží účastnili, neboli dětem a jejich vedoucím, protože bez Vás by to prostě nešlo. My se těšíme zase příští rok u druhého ročníku, u kterého se budeme snažit vychytat všechny mouchy z letošní premiéry a doufejme, že se do ligy zapojí ještě více družstev než v právě skončené sezóně.